Plazama Televizyon Nasıl Paketlenir

izmit-plazma-televizyon-nasil-paketlenirPlazama televizyonlar hem çok inceldi hemde boyutları olarak çok büyümüş durumda. Bu ince ve büyük televizyonları nakliyeye hazır hale getirmek için nasıl paketlemeliyiz? Bir televizyon özellikle kırk inch ten büyük ekranlara sahip olanlar izmitte bir taşınmanın maliyetiyle eş değer bir fiyata alınabiliyor.

Bundan dolayı bu televizyonları özellikle iyi paketlemek gerekir. Bu yüzden taşımacılara bu işi bırakmanızı tavsiye etmeme birlikte basit paketleme malzemeleri ile televizyonu çok iyi bir şekilde izmitte nakliyeye hazırlayabilirsiniz. Bunun için önce biraz alışveriş yapmamız gerekiyor
işte alışveriş listesi:
Havalı naylon
2 Adet 5 cm strafor
Büyük bir koli
Koli bantı
Bütün alışveriş bundan ibaret balonlu naylonu ambalaj malzemesi satan yerlerden alabilirsiniz. Tüm bir paketi elli tl olan bir havalı naylon patpat alabilirsiniz. Başka eşyalarınızın sarılması içinde kullanabilirsiniz.

Televizyonu kablolardan arındırın ve ayaklarını sökün. Artık paketleme için hazır bir televizyonumuz var.

1. İlk Olarak Çalışma Ortamını Hazırlayın

Yemek masasının önce en alta aldığınız karton koliyi yerleştirin onun üzerine de havalı naylonu örtün ardın dan aldığınız 5 cm straforlardan birini üstüne yerleştirin, tekrar bir kat havalı naylon kullanın. Üzerine de televizyonu koyun artık ambalajlamaya başlayabilirsiniz.

2. Adım Ambalajlama Aşaması

Öncelikle iki kat olacak halde televizyonu havalı naylonla sarın ve havalı naylonu tüm televizyonu kapsayacak şekilde bantlayın.

İlk adımdan sonra ikinci beş cm’lik straforu televizyonun ekranını kapsayacak ve koruyacak şekilde ekranın üzerine koyun ve koli bantı ile straforu sabitleyin. Alt tarafta kalan straforu da koli bantı ile havalı naylona bantlayın ki kaymasın.

Straforlar yapıları gereği her iki taraftan gelebilecek olası darbelere karşı tv’yi koruyacaktır. Tekrar straforların üzerinden bir kez daha havalı naylon ile televizyonu sarın ve her tarafını iyice paketleyin.

Sakın unutmayın ki Türk Ticaret Kanunu evden eve nakliyat bölümünde de açıkça yazdığı gibi sizin sarıp taşımaya hazır hale getirdiğiniz bir eşyaya yetersiz paketlemeden dolayı zarar görmüş ise bunda izmit evden eve nakliyat sorumluluğu yoktur. Tüm sorumluluk sizde olur. Bu nedenle bir kez de Hisaroğlu nakliyat firmanızın paketlenmesinde yarar vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.