Evden Eve Nakliyat Şirketlerinden Fiyat Alırken

İzmit evden eve nakliyat şirketlerinden fiyat alırken uzak durulması gereken bazı soru ve yorumlar bulunmaktadır.

1. “Ev eşyalarım çok değil”: Bu değişken bir terim, önemli olan bunun mümkün olduğunca doğru olması. Ev eşya bilgilerinin eksik olması halinde eşyalar gelen nakliye aracına sığmayacaktır. Bu da sizin için maliyetli ve mutsuz bir nakliyeye neden olacaktır.
2. “Eşyaları ağır değil”: Eğer piyano, para kasa ve banyo küvetleri gibi ağır eşyalarınız yok ise eşyaların ağırlıkları hakkında yorum yapmayın. Nakliyat günü işçiler bir eşyayı ağır bulup sizden bunun taşınması için extra ücret talep edebilirler.

3. “Eşyamın gideceği yer çok yakın”: Şehir içi nakliyelerde taşınacak evin mesafesinin 20 km veya 500 m olması oluşacak maliyetleri fazla etkilemez. Burada önemli olan işçilik giderleri ve paketleme malzemeleridir. Çünkü mesafeler bizim için önemli değildir.

4. “Şu şirket sizin fiyatın çok altında bir ücret verdi”: Bunu bir nakliyat şirketine söylediğinizde haklı olarak git onunla taşın o zaman diyecektir. Şirketlerden aldığınız hizmete göre ücret farkları oluşabilir.

5. “Elemanlarınız tecrübeli mi?”: Hiç kimse ayranım ekşidir demez. Nakliyeye gelecek elemanlar tecrübesiz olsa bile size aksini söyleyecektir. Bunun yerine işinin ehli işçilerle taşınmak istediğinizi ve gelecek işçi sayısı hakkında sorular sorun.

6. “Web sitenizdeki nakliye araçların size mi ait:” Sizde denk gelmissinizdir. Bazı internet sitelerinde nakliye araç resimlerinde bariz olarak aracın üzerine paint’te nakliye firmasının ismi yazılmış. Kesinlikle nakliyat şirketinin araştırırken firma araçları sayfasını da ziyaret edin.

7. “Sigortalı izmit evden eve nakliyat yapıyor musunuz?”: Çok açık bir şekilde söyleyeyim çizik kırıkları taşınma sigortasının karşılamadığını unutmayı. Bu kırık ve çiziklerin karşılanması için nakliye şirketiyle yapılan sözleşmede buna da bir madde ayırın.
İzmit evden eve nakliyat zor bir iştir, her taşınmada kırık ve çizikler oluşabilir. Bunları karşılıklı saygı çerçevesinde konuşarak halletmeye çalışın. Bunu yapmayıp düşmanca bir atmosfer yaratmak, sorunu çözmeyip taşınma can sıkıcı bir hal alabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.