İzmit evden eve nakliyat planı

izmit-nakliye-plani-nasil-yapilirYeni evinize taşınmaya başlamadan önce iyi bir izmit evden eve nakliyat planı hazırlamanız, eşyalarınızın zarar görmemesi ve sorunsuz bir yeni hayata başlamak için büyük önem arz eder.

Yeni taşınacağınız evi belirlediniz, evde gerekli bakımı ve yenilemeleri yaptırdınız. Geriye bir tek iyi bir taşınma planı hazırlayarak bu işi sorunsuzca yerine getirmek kaldı. Basit görünen şeyleri karmaşık hale getirebildiği gibi karmaşık işleri de oldukça basitleştiren taşınma planı işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Size işleri sorunsuzca halletmenizi sağlayacak etkili bir izmit evden eve nakliyat planı önerisi hazırladık. Siz de yazımızdan fikir alabilir ve kendi taşınma planınızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

– Taşınmanın Ön Hazırlıklarını Gerçekleştirin

Nakliyat firmanızı belirlemek için piyasa araştırması yaparak güvenilir bir izmit evden eve nakliyat firması ile anlaşın ve nakliyat sözleşmenizi imzalayın. Yeni evinize götürmeyeceğiniz eşyaları belirleyin. İmkanınız varsa ikinci el eşya satan firmaları araştırarak satışlarını gerçekleştirin. Taşınacak eşyalarınız sınıflandırın. Beraberinizde götürmeyeceğiniz eşyaların yerine satın alacaklarınız sipariş edin ve yeni evi yerleştirmeye başlamadan önce evde olmalarını sağlayın.

– Taşınma Süreciniz İle İlgili Detayları Tamamlayın

Taşınacağınız evin elektrik, gaz, telefon, su ve internet aboneliklerini tamamlayın, ilgili kurumlara adres değişikliğinizi bildirin. Taşınacağınız evde temizlik yapın, herhangi bir eksiği olup olmadığını son bir kez kontrol edin. Eğer ilk gecenizi yeni evinizde geçirmeyi düşünmüyorsanız bir dostunuzun ya da yakınınızın evini ayarlayın. Böyle bir şansınız yoksa kalacağınız oteli belirleyin. İlk gece için kullanacağınız eşyalar için bir çanta hazırlayın. Basit sorunların hızınızı kesmemesi için alet kutunuzu el altında bulundurun.

– Eski Evdeki Hazırlıkları Bitirin

Paketlemeyi kendiniz yapacaksanız yeterince koli, koli bandı ve ihtiyaç duyacağınız diğer ekipmanları önceden hazır edin. Ev eşyalarınızı paketlemeye başlayın. Bunu yaparken üzerlerine etiket yapıştırarak yerleştirilecekleri bölümlere göre tasnif edin. Kırılacak eşyaları özel olarak işaretleyin. Buzdolabının fişini çekerek içini boşaltın ve temizleyin. Geri bıraktığınız döküntüler için evi hızlı bir temizlikten geçirerek eski evle olan tüm bağlarınızı kopartın.

– Büyük Günü Başarı ile Atlatın

Taşınma günü erkenden kalkın ve sağlam bir kahvaltı yapın. Günün kalanı aperatif yiyeceklerle geçeceğinden alacağınız tüm enerjiye ihtiyacınız olacaktır. Nakliyat firmasını arayarak tam planlanan zamanda işe başlamasını temin edin. Yaşanacak her gecikme sizi gecenin geç saatlerine kadar uyanık ve yorgun kalmaya zorlayacaktır. Nakliyat firması işini bitirdiğinde öncelikle buzdolabının fişini takarak yiyecek dolu kutuları boşaltın ve dolap içini yerleştirin. İşaretlediğiniz öncelikli kutulardan başlayarak kolileri boşaltmaya başlayın. Evinizi yavaş yavaş yerleştirmeye başlayın ve güle güle oturun.

İzmit evden eve nakliyat araçları

izmit_evden_eve_nakliyat_araclariTamam, artık taşınmaya karar verdiğinize göre taşınmanın önemli adımlarından birine daha karar vermeye hazırsınız. Birçok izmit evden eve nakliyat işinde ekspertiz yapılmadığını sizlerde çok iyi biliyorsunuzdur. Bir iki telefon görüşmesinden sonra taşınma günü anlaştığımız firma kapımıza bir araç ile yanaşır. Peki eşyalarınız için uygun araç bu mu? Eşyalarınız gelen kamyona sığmaz ise neler yaşayabilirsiniz. İyiden kötüye doğru sıralamak istiyorum.

1- Firma yetkilisi bu eşyalar bu araca sığmaz der ve yeni araç temin eder.

2- Firma yetkilisi bu eşyalar araca sığmaz der ve taşınmayı başka güne ertelemek ister çünkü hazırda uygun araç yoktur. Sizde başka güne ertelemeyi kabul eder ve başka bir gün taşınırsınız.

3-Firma yetkilisi taşınmayı erteler ancak siz kabul etmezsiniz. Bu durumda firma yetkilisi evinize gelene kadar yaptığı harcamaları sizden talep eder. Sizde ödemeyi yapar ve firmayı gönderirsiniz. (ek masraf 1)

4- Aynı gün taşınmak için firma arayışına girersiniz. Ancak hemen firma bulmak zordur. Firmalarda sizin zor durumda olduğunuzu bildikleri için fiyatları biraz yüksek tutarlar. (ek sters 1, ek masraf 2)

5- Firma yetkilisi taşınmayı erteler ancak siz kabul etmezsiniz. Bu durumda firma yetkilisi evinize gelene kadar yaptığı harcamaları sizden talep eder ancak siz ödemeyi kabul etmez ve tartışırsınız. (ek stres 2)

6- Eşyalar araca yüklendikten sonra eşyaların araca sığmayacağı anlaşılır. Firma ikinci bir sefer yaparak taşımayı gerçekleştirir. Siz ek sefer için ödeme yaparsınız. (ek masraf 3)

7- Firmanın ek sefer için istediği ücret için tartışırsınız. Firmanın ek sefer için istediği ücreti ödemez kalan eşyaları ya yeni bir firmaya yada kendiniz taşırsınız. (ekmasraf 4, ek stres 3)

Bu durumlardan biri ile karşılaşmamak için ne kadar eşyanızın olduğunu iyi bilmeniz gerekli. izmitte evden eve nakliye bir çok kişi eşyalarını topladıkça ne kadar çok eşyasının olduğunu anlar. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için ilk yapmamız gereken şey eşyalarımız için bir Eşya Listesi hazırlamak. Hazırladığınız eşya listesi ile evinizdeki eşyalarla yeniden tanışır ne kadar eşyanız oldu ile ilgili sağlam bir fikriniz olur. Eşya listesini nakliyat firması yetkilisi ile paylaşarak ihtiyacınız olan araç hakkında firma yetkilisinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca evinizdeki eşyalarınız iyice belirledikten sonra eşyalarınızın hacmini hesaplayabilirsiniz. Hacim Hesaplama aracı ile ihtiyacınız olan araç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İkinci önemli noktalardan biride ufak tefek eşyalar giysiler, kitaplar ve mutfak eşyaları için gerekli olacak koli sayısı içinde firma yetkilisi ile bilgi alışverişinde bulunun. Birde hurçlar var bunlarında sayısı önemli nitekim çok yer kaplayan eşyalardır bunları da es geçmeyin.

Şunu unutmayın anlaştığınız firmaya eşyalar hakkında net bilgiler vermez iseniz işin sonunda zararlı çıkan siz olursunuz. Firmalar bu durumlara karşı daha tecrübeli ve defalarca denedikleri yöntemleri bulunmaktadır.

izmit eşya paketleme

izmit-tasinma-gunu-paketleyinİzmit taşınma gününden önce bir kısım eşyalarınızı aceleyle paketlemek sanıldığı gibi işinizi hızlandırmaktan ziyade sıkıntı yaratabilecektir.

Gerçekten içinize sinen nakliye firmasını buldunuz ve profesyonel insanlarla çalışacağınıza inancınız tam. Yine de ön hazırlıklarla meşgul olup evi kendiniz toparlamak isteyebilirsiniz. Büyük bir heyecan dalgasına kapılıp hemen her şeyi kolilemeden önce bir kez daha düşünün. Sıkıntı yaratacak durumlarla karşılaşmamak için bir takım eşyaların paketlenmesi işini taşınma gününden önce yapmamanız lehinize olacaktır.

İzmit evden eve nakliyat çıkacağınız son ana kadar listemizde yer alan eşyaları kullanmaya devam edeceğiniz gerçeğini göz önünde bulundurarak hareket etmenizde yarar görüyoruz.

1-Buzdolabı ve derin dondurucu

Yiyecekleriniz de sizinle beraber yeni eve gidecekler. Buzdolabı ve derin dondurucuda sakladığınız gıda maddelerini bozulmadan yalnızca birkaç saat muhafaza etme imkanınız bulunduğundan fişlerini en son çekmeniz ve yeni evde çabucak kullanıma sokmanız gerekmektedir. Bu tavsiye şehir içi nakliyat için geçerli bir durum ama şehirlerarası nakliyat için bir gün önceden buzdolabı ve derin dondurucuların fişini çekmiş içini boşaltmış olmanız gerekli. Aksi halde yeni şehirde izmit evden eve nakliyat aracının kapılarını açmanız ile tüm eşyalarınıza sinen kötü bir koku ile karşılaşabilirsiniz.

2-Fırın ve ocak

Eğer evde küçük tüp ya da elektrikli pratik bir pişiriciniz yoksa acıktığınızda ya da yorgunluk kahvesi içmek istediğinizde hiç şüphesiz fırınınıza ihtiyaç duyacaksınız. Siz en iyisi son ana kadar risk almayın ve ocak ve fırınınızı paketleme işini nakliye firmasına bırakın.

3-Oturma grubu

Yerde oturmayı seven bir millet olsak da hazırlıkların yorgunluğunu atmak isteyeceğiniz rahat bir koltuğu arayacaksınız. Bu sebeple oturma grubunuzu son güne kadar ambalajlamamanız menfaatinizedir.

4-Perde ve güneşlik

Sizde benim gibi her akşam bu perdeler niye açık diye annenizden fırça yemek istemiyorsanız perdeleri paketleme işini taşınma günü sabahına bırakın. Her ne kadar gizli saklı işler çevirmiyor olsanız da dışarıdan sürekli gözetlendiğiniz hissine kapılmanız sizi huzursuz edecektir. Perde ve güneşlikleri evden ayrılmadan önce çıkartabilirsiniz.

5-Yatak

Gece bir kenarda kıvrılıp uyuma fikriniz varsa bundan vazgeçin. Taşınma gününden önce iyi bir uykuya ihtiyaç duyacaksınız. Yatak ve diğer uyku ekipmanlarını paketlenmek için son gün beklenmelidir.

6-Aydınlatma

Hemen lambaları, avizeleri sökme işine girmeyin. Bunları eşyalar kamyona yüklenirken, eğer taşınacağınız yer yakınsa eşyalar yola çıktıktan sonra bile halledebilirsiniz. Son gecenizi karanlık bir evde, mum ışığı altında romantik bir şekilde geçirmek istiyorsanız o ayrı tabi. Ancak dikkat edin, bir kenara istiflediğiniz kolilere çarpıp kırılmalarına yol açabilirsiniz.

7-Saksı ve çiçekler

Taşınmada size bir katkısı olmayacaklarsa da onları günler öncesinden kolilerin içine koymak havasız ve sıcak ortamda kalmalarına ve ölmelerine yol açabilecektir. Bu sebeple bir köşede taşınmaya hazır halde bekletmeniz en doğrusu olacaktır.

8-Temizlik ürünleri

Sabun, deterjan, yağ ve kir sökücüler gibi bilumum temizlik ürünlerine, kişisel temizliğiniz ve evi boşalttıktan sonraki son temizlik için ihtiyaç duyacaksınız. Bu sebeple bir kenarda bekletilmelerinde fayda var.

izmit evden eve nakliyat ücretleri

izmit-evden-eve-nakliyat-aracizmit evden eve nakliyat fiyatları Şehirler arası evden eve nakliyat hizmetinde dönüş fiyatı olarak minimum ev nakliye Fiyat’ını (+-10%) dikkate alabilirsiniz bu fiyatların çok altına yapılan taşımalardan memnuniyet oranı çok düşüktür.
İzmit evden eve nakliyat şirketi ve çalışanları haklarını alamadıklarını düşüneceği için eşyalara gösterilen özen sizi memnun etmeyecektir.

İzmit evden eve nakliyat fiyatları şehirler arası veya şehir içi olsun taşınan insanlarının bilgisine; Hisaroğlu nakliyat olarak gerek kurumsal ve sigortalı yapımızdan dolayı siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek istiyorum insanların en çok şikayet ettiği durum taşınma sürecinde anlaştığı firmanın yerine taşımaya başka bir firmanın gelmesidir.
Birçok taşınan insanlar en çok mağdur edildiği bu duruma yol açan unsurlar evini eşyasını taşıtacak müşterilerin çok düşük fiyatlara evini taşıtmak istemesi gelmektedir,bu tür sıkıntılara karşı mağdur kalmamak için kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin.
Yıllardır verdiğimiz hizmetlerden dolayı kaliteli ve profesyonel kadromuz ile en iyi hizmet prensiplerini benimsedik sizde iyi bir şekilde taşımak istiyorsanız ve izmit evden eve nakliyat sektöründe hizmet almak istiyorsanız,bu fırsatı kaçırmayın sadece bir telefon kadar uzakta olan firmamız modern çalışma yöntemleri ile ve en iyi ambalajlama hizmetiyle bu sektörde lider firma olmuştur.
Hisaroğlu Nakliyat adı gibi sizde kaliteli hizmet mi almak istiyorsunuz adres beli,bildiğiniz üzere piyasada artan korsan nakliyat ve kalitesiz taşımacılık yüzünden bir sürü mağdur insan var sizde böyle sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız seçiminizi dikkatli yapın, izmit evden eve nakliyat sektöründe yıllardır hizmet veren firmamız her zaman asıl amacı müşteri memnuniyeti olmuştur. Hisaroğlu verdiği hizmetlerde kısaca sarma ve ambalajlama gibi gerekli hizmetleri fiyat hesaplamasında dahil etmez yaptığımız hizmetler amacı saten öncelik olarak müşteri memnuniyetini ve buna bağlı olarak müşteri referansları odaklı olarak hizmet vermektedir.