Nakliyat firmasına eşyalarımı saymalımıyım

ev-esyasi-resmiCevabımız kesinlikle evet, saymanız sizin ve nakliyat firması için çok iyi olur. Ev taşıma zor bir iştir ve ayda yılda bir gerçekleşen bir olaydır. Bu sebeple ev taşıyan herkesin karşısına birçok soru işaretleri oluyor. Acaba nereden başlamalıyım diye?  Öncelikle yapılacak ilk iş anlaştığınız nakliyat firmanıza ne kadar eşyanız olduğunu tek tek net olarak açıklamanız. Nasıl yani “gerçekten teke tek saymalı mıyım?” diye soran müşterilerimizde oluyor. Bu yüzden firma olarak eşyalarınızı tek tek saymamanız durumunda başınıza neler gelebileceğini tek tek sıralayalım. Ve kararı size bırakalım.

1. Saymamanız durumunda nakliyat firması küçük araç ile gelir ve eşyalarınız  araca sığmaz. İkinci bir araç için de ek ödeme yaparsınız.
2. Saymamanız durumunda nakliyat firması  eşyalar çok muş bahanesiyle pazarlığı baştan alsın. 3. Saymamanız durumunda nakliyat firması eşyaları için eksik paketleme malzemesi getirmesin durumunda eşyalarınız bir kısmının  paketlenmeden  gitmesi.
4. Saymamanız durumunda nakliyat firması eşyalarınızı için  eksik eleman getirmesi ve işin gece geç saatlere kadar sürmesi.
5. Saymamanız durumunda nakliyat firması taşımayı gerçekleştirmeden iptal edip gitsin siz yeniden bir firma araştırmaya başlayın.

izmit nakliyat ve maliyet

izmit-nakliyatKlasik ekonomi teorisine göre insanlar rasyoneldir. Piyasadan mal ve hizmet alırken tam bilgi sahibidirler. Fiyat ile kaliteyi karşılaştırıp en iyi kaliteyi en doğru seçimi yaparlar. Klasik, neo-klasik … tüm ekonomistlere selam. Artık bu palavraya ekonomistler dahi inanmıyor. Gerçek hayatta insanlar rasyonel seçim yapabiliyor mu? Kesinlikle hayır. İnsanların çok hayati kararlarını dahi duygularının etkisinde verdiğini artık sağır sultan da biliyor.

Tarih boyunca bilgi hiç bu gün olduğu kadar elimizin altında olmadı. Klasik ekonomi teorisi yazılırken internet, Google, Wikipedia, Youtube yoktu. Buna rağmen bu saf ekonomistler insanların pazar koşulları hakkında tam bilgi sahibi olabileceklerini iddia edebilmişler.

Evden eve nakliyat her gün karşılaştığımız bir durum değil. Bayram namazını bile daha sık kılarız. Dolayısıyla çok sayıda taşıma yapıp tecrübe biriktirmek pek mümkün değil. Böyle bir durumda başkalarının tecrübesinden yararlanmak iyi bir fikir olabilir.

Evden Eve Nakliyat Öncesi
Evden eve taşınmak için pazara çıktığımızda çok sayıda firma bize hizmet vermek için yarışa girerler. Hiç biri diğerinin tıpkısı ve aynısı değil. Seçim yapmak adayları sıraya dizip boyu uzun olanı seçmek kadar kolay değil. Taşınma öncesinde fiyatları karşılaştırmak mümkün, ancak bu fiyatla nasıl bir hizmet aldığımızı bu günün Türkiye’sinde bilmek pek mümkün değil. Atalarımız “ucuz ettin yahnisi iyi olmaz” demişler. Atalarımız bunu söylediyse mutlaka haklı bir nedeni vardır. Diyorsak. Fiyata bakmayacağız. Kaliteli et alacağız. Ne zaman kendimizi berbat hissederiz biliyor musunuz? Kaliteli et aldığımız halde kötü yahniyi önümüzde bulunca. Yüksek fiyata kötü hizmet hakikaten insanı yere seriyor. Yaşadığımız kötü deneyimi haftalarca hatta aylarca üzerimizden atamıyoruz.

Evden Eve Nakliyat Sonrası
Kazın ayağının nasıl olduğu evden eve taşınma gerçekleştikten sonra anlaşılır. Beklentilerimizi aşan bir hizmet aldıysak kendimizi kuş kadar hafif hissederiz. Ödediğimiz ücret gözümüzde büyümez. Ya beklentimizin altında bazen çok ama çok altında bir hizmet aldıysak nasıl telafi edeceğiz?

Evden Eve Taşınmanın Fiyat Formülü
Evden Eve Taşınma Uygun Fiyatı = Taşınma Maliyeti (işçilik, yakıt, malzeme vb) + İyi Hizmet Primi (kötü bir taşınma deneyimi yaşamamak için katlanmayı göze alacağımız tutar).

Size en düşük fiyatı veren nakliyecinin verdiği fiyat muhtemelen yukarıdaki formülde yar alan Taşıma Maliyetine yakın bir rakamdır. Geriye primi hesaplamak kalıyor. Siz taşındıktan sonra kendinizi berbat hissetmemek için ne kadar ödemeye razı iseniz. Onu en düşük fiyata ekleyin, kim bu fiyatı veriyor diye bakarsanız muhtemelen aradığınız nakliyeciyi bulursunuz. Elbette bu yönteminde bir garantisi yok. Hani ben atalarımız boş konuşmaz diye böyle bir fikir yürüttüm.

Nakliyat hakkında bilmeniz gerekenler

İzmit Evden Eve Taşımacılık Hizmetinde Bilmeniz Gerekenler:

k3_yetki_belgesiTürkiye de evden eve taşıma şirketlerinin k3 yetki belgesi bulundurma zorunluluğu vardır. 2014 senesinden itibaren k3 yetki belgesi olan evden eve taşımacılık firması mevcudu 741 tanedir. Fakat Google arama motorunde inceleme gerçekleştirdiğinizde önünüze  544.000 sonuç glmektedir. Bu durum da sektörün yüzde 80nin kaçak nakliye şirketlerince istila edildiğini bize ispatlamaktadır.

Yetki belgesi bulunmayan bir şirket ile nakliye yaptığınızda siz de 2200 TL kadar bir maddi para cezası  alacağınızı  biliyor musunuz?

Sigortasız personeller tarafından  eşyalarınızın nakliyesinde meydana gelecek herhangi bir iş kazasından sizin de sorumlu tutulabildiğini biliyor musunuz?

Evden eve taşımacılık piyasasında eşyaların sigortalanması gibi bir sigorta türünün bulunmadığını yalnızca araç üstünden eşyalarınızın sigortalanabileceğini bundan dolayı sigortalı taşımanın gerçek olmadığını  biliyor musunuz?

bu tür sorunlar ve sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya gelmemek için ve detaylı bilgi almak amacıyla Tuzla Evden Eve Taşımacılık firması ile iletişimde bulununuz.

İzmit evden eve nakliye hizmetleri

izmit-evden-eve-nakliyat-hizmetleriEvden eve taşımacılık hususunda başka alanlarda olduğu gibi kurallar vardir.
Bu husular ;  Nakliye alanı güvenli bir alan olduğundan hassas ve detaylı hizmetin olduğu kurallardır.  Evden eve taşımacılık şirketinizi tercih etmeden önce şirket  hakkında detaylı bir  sorgulama yapmanız lazımdır.

 

İzmit Evden eve taşımacılık  şirketimize ait araçları incelemeli, hatta hangi aracı seçeceğinize kendiniz karar vermelisiniz.

Zira, Nakliye şirketleri  bazen evinizde bulunan  eşyaların hacmini tam kestiremediği için küçük araçlar göderebilmektedir. Bu durum da  sizlere zamandan hatta maddi açıdan kesintiye yola açarak geri dönmektedir.  Başka bir husus ise taşıma şirketi elemanlarıdır. Anlaştığınız izmit evden eve taşımacılık firmasının elemanlarının deneyimleri çok önemlidir. Taşımacılık  işinde hizmet veren kişinin fikri “eşyayı al sırtına, kamyona yükle” gibi bir fikir  asla olmamalıdır.

Nakliye şirketinin  sahibi daha az ücret vermek için bu gibi vasıfsız ve acemi personeller ile hizmet vererek  kısa sürede evden eve taşımacılık alanında kaybolmuşlardır. Buna bir misal vereceksek , buzdolabının nakliyesi çok zor bir işlemdir.  Birçok nakliye işlemi gerçekleştiren kişi  buzdolabını başka bir odaya taşımak için bile buzdolabının servisini çağırırken siz niçin eşyalarınızı bu vasıfsız ve acemi personellere taşıtarak risk alasınız ki?  Daha da beteri böyle  personeller  hizmet  esnasında kaza ihtimallerini artırmaktadır.

Bu tür firmalar Cüzi miktarlarda para kazanmak amacıyla eşyalarınızın  dönüşü mümkün olmayan hasarlara neden olabilirler ..  Bu ve bunun gibi nedenlerle  muhakkak tercih ettiğiniz şirketi ve evinizin nakliyesini yapacak personelleri  kendiniz inceleyin.  Evden eve taşımacılık hususunda dikkat göstermemiz gereken başka bir husus ise nakliyenin yapılacağı yerdir. Mesela, eşyanızın taşınacağı yerler  yetersiz ise asansörü olan bir şirketi tercih etmelisiniz. Bunu çalıştığınız veya çalışmayı istediğiniz  şirkete danışarak detaylı bilgi alabilir ve bu hizmeti gerçekleştiriyorlarsa muhakkak kullanmalısınız.

Asansörlü taşımalarda eşyalarınızın hasara uğrama oranları %95lere kadar düşmektedir. İzmit evden eve taşımacılık olarak bütün bu hususlarda bizleri tercih ederek yukarıda belirtilmiş olan bütün hususlarda kaliteli ve konforlu bir taşıma hizmeti alabilirsiniz

İzmit Evden Eve Nakliyat Fiyatları

izmit-evden-eve-nakliyat-fiyatlariİzmit Evden eve nakliyat fiyatları kullanıcılar tarafından sıkça aranmaktadır, bu konuda önemli bilgiler vermekte haliyle bizim için gereklilik olmuştur..

Ev taşımasında ilk dikkate alınan konu taşıma fiyatları dır. Verilen fiyatlar arasındaki uçurum kimi vatandaşlarımızı taşıma öncesinde düşündürürken, kimi vatandaşlarımızı da fiyatlardaki yanılgıya düştükten sonra taşıma sonunda düşündürmektedir.

Fiyat konusundaki tercihinizi nasıl yapacağınız hakkında biraz bilgi vermemiz yerinde olacaktır. Öncelikle net olarak söylenmesi gereken bir husus var ki o da şehir içinde 600 – 650 TL’nin altında taşıma yapacağını söyleyen firmaların ciddiyetsiz olduğudur. Çünkü ciddi bir firmanın ciddi giderleri vardır. Şimdi bu net kanıya nasıl ulaştığımızı inceleyelim.

Taban fiyatlamada baz alınan bir ev için (3+1 ve 2.kattan 2.kata) yapılacak taşıma işinde 4 taşıyıcı, 1 araç sürücüsü olarak 5 kişi çalışmaktadır. Normal şartlarda evden eve taşımacılıkta tecrübeli bir işçinin maliyeti günlük 90 TL civarındadır. 5 kişinin ortalama maliyeti 450 TL olmaktadır. Böyle bir taşıma işinde minimum 75 TL ambalaj malzemesi gitmektedir ki taşımanın hijyenik olması açısından kullanılan ambalaj malzemelerinin fiyatı artacaktır. O halde ortalama olarak 100 TL tutarında ambalaj kullanılacaktır. Bunun yanı sıra kullanılan kamyonun yakıt ve amortisman masrafı olarak ortalama 50 TL gider olacaktır.
Sadece buraya kadar 550 TL maliyet oluşmaktadır ki bu fiyata evden eve taşıma yaptığını söyleyen firmaların bu fiyatlara taşıma yapamayacakları için başvurdukları ticari ahlaksızlıkları, vatandaşlarımızın başına ne sıkıntılar açtığını ayrı bir sayfada inceleyeceğiz.

Sonuç olarak taşımanın sonunda müşterisini mutlu edebilen çok az sayıda firma bulunmaktadır ve bu firmaları sadece kurumsal kimliklerine bile bakarak çok rahat tespit edebilirsiniz.

Neden evden eve nakliyatta ihtiyaç duyulur

Neden evden eve nakliyatta ihtiyaç duyulur? sorusuna verebileceğimiz birçok cevap mevcuttur asılında; iyi bir evde yaşama isteği, iş yerimize yakın olmak, ailevi nedenlerden dolayı, tadilat nedeniyle, evlilik, kendi evinin sahibi olmak yoksa biraz huzur için mi evimizi değiştiriyoruz. Eğer defalarca kez taşınan biriyseniz sizde ne sebepler ile taşındığınızı hatırlayacaksınız. İnsanların büyük bir kısmı taşınmanın sebebini “Yeni veya daha iyi bir ev” olarak belirtmektedirler. İkincil olarak iş ve ailevi sebepler gelmektedir. İşte insanların taşınma nedenleri…
neden-evden-eve-nakliyat-var

İzmit Evden Eve Nakliyat için Tavsiyeler

izmit-evden-eve-nakliyat-tavsiyeİzmit ekonomisi ve nüfusu itibariyle Kocaeli’nin 1. en büyük ilçesi ve evden eve nakliyat içinde en büyük 1. pazardır. Birçok İzmit evden eve nakliyat şirketini ofisinde ziyaret etmiş biri olarak ilk düşüncelerim çok olumlu idi. İzmit evden eve nakliyat firmaları İstanbul ve Gebze firmalarından çok önce dernekleşmiş ve hizmet veren çoğu firmanın bir ofisi bulunmaktadır. Ayrıca kapasite olarak en büyük evden eve nakliyat firmalarının İzmit te olduğunu görünce biraz da şaşırmıştım. Tabi bu firmaları taşınana birinin arama motorları ile bulması biraz zor oluyor. Çünkü çoğu arama motorlarının ilk sayfalarında pek gözükmüyor. Daha iyi bir araştırma yapabilirsiniz.

İzmit için evden eve nakliyat için şu tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz.
Taşınmaya karar verdiğiniz şirketin ofisinde ziyaret ederek firma ile siz bir taşınacak eşya listesi hazırlayarak paylaşın. Firma ile karşılıklı anlaştığınız şartları yazılı hale getirin ve imzalayın.

Firma ile fiyat pazarlığı yerine alacağınız hizmetin pazarlığını yapmanızı öneriyoruz. İyi fiyatlara çok kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Çok düşük fiyatlar hizmet kalitesini çok kötüye ve mutsuz bir taşınmaya götürecektir.

İzmit

İzmitİzmit, Türkiye’nin Kocaeli ilinin bir ilçesi. İzmit Körfezi’nin doğu kıyısında, Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli bölümünde yer almaktadır. Aynı zamanda şehrin tarihî merkezi de olan İzmit, 22.03.2008 tarih ve 5747 Sayılı Kanuna göre tüzel kişilikleri kaldırılan Kuruçeşme, Bekirpaşa, Alikahya ve Akmeşe ilk kademe belediyelerinin Saraybahçe İlk Kademe Belediyesine katılması ve bu belediyenin adının İzmit olarak değiştirilmesiyle kurulup Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin idaresi altına alınmıştır.İzmit kelimesi etimolojik ve tarihsel kullanılışıyla Nikomedia’dan kaynaklanmıştır. Nikomedia adı şehre orada egemen olan Bitinya Kralı Nikomedes dolayısıyla verilmiştir. Şehrin ismi olan Nikomedia zaman içerisinde, önce İznikomid, Osmanlılardan sonra İznikmid ve çok daha sonraysa İzmid şeklinde evrilerek, 1928 sonrası Latin harflerine geçilmesiyle bugünkü şeklini almıştır.